Klubi ajalugu

Võimlemisklubi “Rütmika” on üks esimesi võimlemisklubisid taasiseseisvunud Eestis, 2020 täitus meil 30 tegutsemisaastat! Alustati harrastus- ja naisvõimlemise klubina Tartus, kuid alates aastast 2008 tegutseb klubi juures võimlemiskool, mis on orienteeritud võistlusspordi edendamisele (ilu- ja rühmvõimlemine). Treeningud toimuvad Tartus, Ülenurmel ja Otepääl.

„Rütmikast” leiab endale sobiva treeningrühma nii viie kui ka viiekümneaastane. Oodatud on nii need, kes soovivad võimlemisega tõsisemalt tegelda ja võistelda, kui ka need, kes tahaksid end lihtsalt mõnusa liikumisviisi abil vormis hoida. Võimlemisklubi eesmärk on pakkuda kõigile oma liikmetele võimlemisrõõmu, esinemiskogemusi, tervist, kaunist rühti ja mõnusat seltskonda.

Klubis on kokku üle 400 liikme ja noorliikme alates 3.eluaastast ja hulgaliselt kvalifitseeritud treenereid/juhendajaid. Rühmad on erinevatele vanustele (nii poistele kui tütarlastele) ja naistele. Kahel korral aastas pakume kõigile võimlejatele esinemisvõimalust – teater “Vanemuises” detsembrikuus ning Turu tänava spordihoones mais/juunis hooaja lõpetamisel. Igal suvel on meil vähemalt kaks võimlemislaagrit väljaspool Tartut ning linnalaagrid.

Parimad võimlejad valitakse võistlusrühmadesse. Aastate jooksul on Rütmika võimlejad võistelnud ja esinenud nii Eestis kui ka rahvusvahelistel tiitlivõistlustel/turniiridel.

Meie rühmi on toetanud jõudumööda mitmed Eesti ettevõtted. Tihedat koostööd tehakse kodumaise spordiriiete firmaga JIV Sport ning võimlemisvahendeid müüva ettevõttega Inprof OÜ. Meie võimlejad reklaamivad ka uue brändi Glara Gymnastics tooteid.

Alates 2006. aastast osalevad meie võimlejad rühmvõimlemise Maailmakarikasarjas ja Maailmameistrivõistlustel.

2006. aastal saavutasime 27 osaleva võistkonna seas tubli 12. koha. 2007. aastal oli parim etapikoht seitsmes, üldarvestuses aga 14. koht. 2008. aastal oli parim koht MK etapil juba kuues ning 2009. lõpetati MK üldarvestuses 5. kohaga. 2010 saavutati Maailmakarikasarja üldarvestuses 4. koht ja maailmameistrivõistlustel 7. koht. Aasta 2011 tõi Maailmakarikasarja etappidel Vantaas ja Vigos kaks korda 6. koha, EUSA Cup-l 3. koha, Maailmameistrivõistlustel Tartus saavutati 6. koht ning MK üldarvestuses 8. koht. Aastatel 2012-2015 meil maailmatasemel meistriklassi rühma ei olnud. Tegelesime järelkasvu treenimisega ning 2016 oligi meil taas tubli esindusnaiskond võistlema saata. 2016. a, 2017.a ja 2019.a MM-il saavutati tubli 7.koht. 2017.aasta maailmakarikasari lõpetati 37 riigi seas suurepärase viienda kohaga. 2019. aasta tulemuseks samuti 5.koht.

Võimlemisklubi Rütmika on rühmvõimlemise maailmakarika sarjas osalenud alates 2006 aastast. Läks kõigest 12 aastat ja esimene medal on käes! VK Rütmika JUNIOR TEAM saavutas 2018.aastal juunioride arvestuses RÜHMVÕIMLEMISE IV MAAILMAKARIKA ETAPIL KOLMANDA KOHA , samuti saavutasid nad MAAILMAKARIKA SARJA KOKKUVÕTTES KOLMANDA KOHA! Junior Team tegi eel- ja finaalvõistlusel suurepärased katsed, soorituse eest saadi samuti Rütmika ajaloo kõrgeimaid punktid MK-etapil -18,350! Rühmas võistlesid: Tamme Augustiine, Paidre Birgit, Antonov Eliise, Eensoo Gabriele, Toomsalu Grete, Lillemets Keliis, Pärnamäe Kätriin, Peetso Laura Liis, Ernits Liis, Aduson Sandra Liisa, Themas Elis. Rühma treenerid: Maarja Jaanovits, Laura-Liisa Kruusamäe, Katri Toomsalu.

2004. aastal osalesid “Rütmika” võimlejad sõprusklubi Piruett kutsel Šotimaal Military Tattool, 2006 Kanadas Nova Scotia Tattool, 2007 Hollandi Tattool, 2008. aastal Norra Tattool ning 2009 veelkord Kanadas Nova Scotia Tattool, millega lõpetati kuus aastat kestnud koostöö. Sõpruslinna Lüneburgi rope-skipping (hüppenööri) grupiga seob meid juba pikk koostöö. Ka Kanadas on meil pea sama nimega sõprusklubi Ritmika.

VK „Rütmika” on kolmel korral pälvinud EEVL-I eriauhinna kui parim võimlemise massilisuse eest hoolitseja. 2005. aastal sai klubi Tartu Kultuurkapitali Neinar Seli sihtkapitali stipendiumi, kui enim tervislikke eluviise propageeriv kollektiiv.

“Ei ole võimlemine hobi, see on elamise viis, mis töö- või koolimured viib!” ütleb klubi kunagi kirjutatud laul.

Mõnedele meie klubi liikmetele on aga võimlemine saanud ka tööks – klubi ridadest on välja kasvanud terve rida meie treenereid: Katri Toomsalu, Liisel Perlin, Laura-Liisa Kruusamäe, Merili Songi (Hein), Elsa Sinijärv, Kadri Rohtmets, Helerin Sarv (Vunk), Ege Sild, Lauren Mae, Keliis Lillemets, Marie-Anett Kaasik.