RÜTMIKA KLUBIST

Võimlemisklubi “Rütmika” on üks esimesi võimlemisklubisid taasiseseisvunud Eestis, 2020.aastal täitus meil juba 30 tegutsemisaastat. Alustati harrastus– ja naisvõimlemise klubina Tartus, kuid nüüdseks oleme laienenud Ülenurmele ja Otepääle ning oleme saavutanud väga häid tulemusi ka võistlusspordis.

„Rütmikast” leiab endale sobiva treeningrühma nii viie kui ka viiekümneaastane. Oodatud on nii need, kes soovivad võimlemisega tõsisemalt tegelda ja võistelda, kui ka need, kes tahaksid end lihtsalt mõnusa liikumisviisi abil vormis hoida. Klubi eesmärk on pakkuda kõigile oma liikmetele võimlemisrõõmu, esinemiskogemusi, tervist, kaunist rühti ja mõnusat seltskonda.

Klubis on kokku üle 400 liikme ja noorliikme alates 3.eluaastast ja hulgaliselt kvalifitseeritud treenereid/juhendajaid. Rühmad on erinevatele vanustele (nii poistele kui tütarlastele) ja naistele. Meil on tegutsenud Eestis ainulaadne meestetrupp „Can-Can Grupp”, kes hetkel tuleb lavale ainult erandkorras. Kahel korral aastas pakume kõigile esinemisvõimalust – teater “Vanemuises” detsembrikuus ning Turu tänava spordihoones mais/juunis hooaja lõpetamisel. Igal suvel on meil vähemalt kaks võimlemislaagrit väljaspool Tartut ning linnalaagrid.

Parimad võimlejad valitakse võistlusrühmadesse. Meie rühmi on toetanud jõudumööda mitmed Eesti ettevõtted. Tihedat koostööd tehakse võimlemisriiete tootja ning edasimüüjaga “Dancestar” ning võimlemisvahendeid müüva ettevõttega Inprof OÜ. Reklaamime ka uue ja kodumaise firma Glara Gymnastics tooteid.

Klubi rühmad on osalenud alates 2006. aastast rühmvõimlemise Maailmakarikasarjas ja Maailmameistrivõistlustel. 2006. aastal saavutasime 27 osaleva võistkonna seas tubli 12. koha. 2007. aastal oli parim etapikoht seitsmes, üldarvestuses aga 14. koht. 2008. aastal oli parim koht MK etapil juba kuues ning 2009. lõpetati MK üldarvestuses 5. kohaga. 2010 saavutati Maailmakarikasarja üldarvestuses 4. koht ja maailmameistrivõistlustel 7. koht. Aasta 2011 tõi Maailmakarikasarja etappidel Vantaas ja Vigos kaks korda 6. koha, EUSA Cup-l 3. koha, Maailmameistrivõistlustel Tartus saavutati 6. koht ning MK üldarvestuses 8. koht. Aastatel 2012-2015 meil maailmatasemel meistriklassi rühma ei olnud. Tegelesime järelkasvu treenimisega ning 2016 oligi meil taas tubli esindusnaiskond võistlema saata. 2016. a, 2017.a ja 2019.a MM-il saavutati tubli 7.koht. 2017.aasta maailmakarikasari lõpetati 37 riigi seas suurepärase viienda kohaga. 2019. aasta tulemuseks samuti 5.koht.

2004. aastal osalesid “Rütmika” võimlejad sõprusklubi Piruett kutsel Šotimaal Military Tattool, 2006 Kanadas Nova Scotia Tattool, 2007 Hollandi Tattool, 2008. aastal Norra Tattool ning 2009 veelkord Kanadas Nova Scotia Tattool, millega lõpetati kuus aastat kestnud koostöö. Sõpruslinna Lüneburgi rope-skipping (hüppenööri) grupiga seob meid juba pikk koostöö. Ka Kanadas on meil pea sama nimega sõprusklubi Ritmika.

VK „Rütmika” on kolmel korral pälvinud EEVL-I eriauhinna kui parim võimlemise massilisuse eest hoolitseja. 2005. aastal sai klubi Tartu Kultuurkapitali Neinar Seli sihtkapitali stipendiumi kui enim tervislikke eluviise propageeriv kollektiiv.

“Ei ole võimlemine hobi, see on elamise viis, mis töö- või koolimured viib!” ütleb klubi kunagi kirjutatud laul.

Mõnedele meie klubi liikmetele on aga võimlemine saanud ka tööks – klubi ridadest on välja kasvanud terve rida meie treenereid: Katri Toomsalu, Liisel Perlin, Laura-Liisa Kruusamäe, Merili Songi (Hein), Elsa Sinijärv, Kadri Rohtmets, Helerin Sarv (Vunk), Ege Sild, Karmen Õun, Grete Toomsalu.