2019

JAANUAR

3.-5. jaanuaril toimus AGG Talent Camp 2019. Esmakordselt toimus Tartus rühmvõimlemise laager välistreenerite ning erinevate spetsialistide juhendamisel. Laagri eesmärgiks oli arendada koostööd ning pakkuda võimlejatele ja treeneritele uusi teadmisi ning kogemusi. Laagri eestvedaja oli treener Margot Võsokov.

19.-20.jaanuaril toimus Tallinnas rahvusvaheline iluvõimlemise võistlus “Winter Tournament 2019”. Karolina Kuusik saavutas kolme kava kokkuvõttes tubli 6.koha. Anete Reinvald saavutas nelja kava kokkuvõttes III KOHA. Maria Terep saavutas kahe kava kokkuvõttes I KOHA. Liina Sarv saavutas kahe kava kokkuvõttes II KOHA. Laura Palla saavutas kahe kava kokkuvõttes I KOHA. Marii Elis Jürisoo saavutas kahe kava kokkuvõttes III KOHA . Anete ja Karolina jaoks oli see esimene võistlus iluvõimlemise A grupis. 

23. jaanuaril näidati Rytmika Elite Teami ettevalmistust uueks hooajaks TV3 uudistes.

24.-25.jaanuaril toimus Tallinnas rahvusvaheline iluvõimlemise võistlus WINTER PRINCESS 2019. Elis Sarapuu sai kolme kava kokkuvõttes III KOHA! Aia Adele Narits sai kolme kava kokkuvõttes 5.koha ja Kristin Frey 8.koha.

26. ja 27. jaanuaril toimusid Tallinnas 2019. aasta esimesed suuremad võitlused. A grupi iluvõimlejatele Tallinna lahtised MV-ed ning B grupile I love R.G. Rühmvõimlejatele samuti Tallinna lahtised MV-ed ning Mall Kalve Memorial Cup.

Iluvõimlejate võitlused toimusid TalTech (TTÜ) Spordihoones ning meie klubi oli esindatud vanuseklassides 2011- 2005. Tallinna lahtistel meistrivõistlustel saavutasid parimaid tulemusi Regita Veide (2011 II koht), Elisabeth Reinthal (lasteklassi 4.koht) ja Valeria Valasevitš (noorteklassi III koht).
B grupi võistlusel I love R.G olid parimad tulemused: Valeria Gaidutšik (2009 I koht), Triinu Õun (2008 II koht), Eliise Greete Keemu (2008 III koht) ja Marthareet Mäeots (2008 4.koht).

Rühmvõimlejate võistlused toimusid Kalevi spordihallis ning Rütmikat esindas 4 rühma. Tallinna lahtistel meistrivõistlustel saavutasid noorte A grupis I koha Siidisabad ning III koha Lepatriinud. Laste B grupis saavutasid III koha Kassikäpad. Miniklassi rühm Rebased osales Mall Kalve Memorial Cupil ning saavutas seal kahe tugeva Venemaa rühma järel tubli III koha.

VEEBRUAR

9. ja 10. veebruaril toimusid 11ndat korda Otepää lahtised meistrivõistlused ilu- ja rühmvõimlemises. Osalesid võimlejad Otepäält, Tartust, Tallinnast, Elvast, Paidest, Võrust ja Viljandist. Kokku võistles kahe pika päeva jooksul 33 rühma ning ligi 150 iluvõimlejat.

15.-17. veebruaril peeti Tallinnas Noorus Winter Cup 2019 ning Lootuste KV mini-, laste- ja noorteklassile. Võistlemas olid ka noored Rütmika iluvõimlejad. Regita Veide vabakava III koht, rõngakava II koht, kahe kava kokkuvõttes super tubli II koht! Blanka Treufeldt saavutas kolme kava kokkuvõttes 14.koha Elisabeth Reinthal saavutas vabakavas III koha, rõngakavas I koha ning kolme kava kokkuvõttes 4.koha. Maris Sarapuu saavutas kokkuvõttes 5.koha ning Greete Meus 6.koha. Valeria Valasevitš saavutas hüpitsakavas II koha, kurikakavas I koha ning kolme kava kokkuvõttes II koha. Birgit Pärn saavutas pallikavas II koha ning kokkuvõttes 6.koha. Elo-Kaisa Viiding saavutas kolme kava kokkuvõttes 7.koha ja Karolina Kuusik 13.koha. Juunior A (2006-2004) arvestuses saavutas Kristin Frey kurikakavas I koha ning kolme kava kokkuvõttes 15.koha

B grupi tüdrukute jaoks toimus samal ajal võistlus Noorus Winter Cup, kus häid tulemusi saavutasid Hanna Mägi (2005B kokkuvõttes III koht), Laura Palla (2007B pallikava I koht, kokkuvõttes II koht), Triinu Õun (2008B hüpitsakavas I koht, kokkuvõttes III koht), Marthareet Mäeots (2008B hüpitsakavas III koht, kurikakavas III koht ning kokkuvõttes 5.koht), Valeria Gaidutšik (2009B vabakavas I koht, kahe kava kokkuvõttes III koht) Mairel Jürison (2011B kokkuvõttes 5.koht) ning Kendra Laurisson (2010B kokkuvõttes 7.koht).

22.-23.02-2019 – Lootuste Karikavõistlused iluvõimlemises juuniori- ja meistriklassile toimusid Narvas. Meie iluvõimlejad saavutasid väga häid tulemusi ning tagasid sellega pääsu rahvusvahelisele võistlusele Miss Valentine. Elis Sarapuu hüpitsakavas II koht, pallikavas III koht, kurikakavas I koht ning nelja kava kokkuvõttes II koht. Sabiine Oras nelja kava kokkuvõttes II koht, Aia Adele Narits nelja kava kokkuvõttes III koht ning Kristin Frey 4.koht. Hanna Mari Halgma saavutas lindikavas 4.koha ning nelja kava kokkuvõttes 8.koha. Hanna Mari jaoks oli see esimene võistlus meistriklassis. 

23.02-24.02.2019 toimus “Traveling festival”. Festival toimub igal aastal erinevas linnas ning sel aastal oli festivalipaigaks Riga VEF Kultuurikeskus. Festivalil osales 73 rühma Balti riikidest. Rütmikast võttis osa kolm harrastusvõimlemise rühma: Roxanna, Raatuse kooli lapsed ja Vesiroosid. Esineti kolme kavaga. Üks neist oli koondkava Läti rahvatantsu ainetel. Roxanna esitas kava “Showtime” ja Vesiroosid koos Raatuse kooli lastega esitasid kava “Rõõmsas rütmis”.

28.02-3.03.2019 Rahvusvaheline ilu- ja rühmvõimlemisvõistlus Miss Valentine toimus sel aastal juba 25-ndat korda. Võistlejaid oli kokku ligikaudu 900 ning nad tulid 37-st riigist üle maailma. VK Rütmika on esindatud erinevates vanuseklasside nii ilu- kui ka rühmvõimlemises. Iluvõimlejate võistlused kestsid Miss Valentine’l neli pikka päeva ning iga päev oli põhjust rõõmustada fantastiliste tulemuste üle. Esimesel võistluspäeval, 28. veebruaril, võistles meie noorim osaleja Regita Veide (2011), kes saavutas vabakavas II koha ning rõngakavas III koha. Valeria Valasevitš (2008) võistles nii individuaalvõimlejana kui ka rühmkava koosseisus ning oli väga edukas. Üksikkavades VÕITIS Valeria hüpitsaharjutuse ning kurikaharjutuses kaotas vaid 0,1 punktiga, saades III koha. Meie juuniorklassi võimlejad korjasid samuti medaleid. Aia Adele Narits (2004) sai I koha pallikavas ja lindikavas, kindlustades sellega omale vanusegrupi I koha ning võimaluse osaleda hüpitsakavaga finaalis. Finaali tulemuseks jäi 5.koht. Kristin Frey (2004) tulemuseks oli 4.koht pallikavas, 5.koht lindikavas, 8.koht kurikakavas ning kokkuvõttes tubli 6.koht. Sabiine Oras (2004) osales kõrgetasemelises FIG grupis ning saavutas nelja kava kokkuvõttes tubli 27.koha. Võistlemas olid ka juba sel sügisel väga häid tulemusi näidanud lasteklassi iluvõimlemise rühmad LaLa Land ja Arriba. Pettuda ei tulnud ka seekord, sest võideti ülekaalukalt. I koht rühm ARRIBA, koosseisus Marthareet Mäeots, Eliise Greete Keemu, Laura Põldma, Greete Meus, Maris Sarapuu ja Valeria Gaidutšik. II koht rühm LaLa Land, koosseisus Valeria Valasevitš, Birgit Pärn, Anni Kiili, Saskia Treufeldt, Triinu Õun ja Elisabeth Reinthal.

Sel aastal ei leppinud meie rühmvõimlejad millegi muu kui kuldmedalitega. Kokku jäeti koju lausa 3 kuldmedalit.Miniklassi rühm REBASED tegi kahel päeval võrdselt tugevad etteasted ning selle eest teeniti välja I koht ja KULDMEDAL. Rühmas võistlesid Mirtel Laeva, Erin Lemendik, Annabel Metsmägi, Annaliisa Metsmägi, Elsa Themas, Emily Rudissaar, Mairel Jürison, Karmen Palla, Laura Sirelpuu, Keit Ree Viira ja Miriam Kabanova. Rühma treenerid on Riin Kiho, Ege Sild, Tatjana Joosep ja Julia Litvinenko.

Kindla esikoha ja KULDMEDALI kindlustas endale ka noorteklassi rühm SIIDISABAD. Rühmas võistlesid Terit Michelle Sild, Keily Kivisaar, Triin-Elis Kuum, Karoli Metsma, Maria Terep, Hanna Mägi, Kärt Rentel ja Elis Sarapuu. Rühma treenerid on Liisel Perlin, Julia Litvinenko ja Elsa Sinijärv.

Kõige suuremat uhkust ja rõõmu tunneme aga meie RYTMIKA ELITE TEAMi üle. Miss Valentine’l võisteldi esmakordselt naiste/meistriklassi arvestuses ning kohe väga edukalt. RYTMIKA ELITE TEAM saavutas I KOHA tugevate Venemaa võistkondade ees. Rühma kuuluvad Eliise Antonov, Liis Ernits, Augustiine Tamme, Grete Toomsalu, Keliis Lillemets, Kätriin Pärnamäe, Birgit Paidre, Sandra Liisa Aduson, Elis Themas ja Emilia Margaret Katrin Kums. Rühma treenerid on Maarja Jaanovits, Laura-Liisa Kruusamäe ja Katri Toomsalu. Kava autor on hinnatud Soome koreograaf Antton Laine.

Lisaks kuldsetele võistkondadele oli võistlemas veel tublisid rühmi. Meie teine noorteklassi rühm LEPATRIINUD tegi eelvõistlusel väga tubli etteaste ning pääses finaali. Tugevate Venemaa rühmade järel jäi kolmandast kohast lahutama vaid 0,16 punkti. Seega LEPATRIINUDELE väga tubli 4.koht. Rühma kuuluvad Annika Koni, Elian Ennok, Kirke Veski, Karoliina Karm, Annaliisa Rebane, Hele-Riin Kallari, Karolina Kuusik, Marii Elis Jürisoo, Maris Sabre, Laura Palla, Anete Reinvald, Liina Sarv ja Riin Parts. Rühma treenerid on Kadri Rohtmets, Tatjana Joosep ja Maarja Jaanovits.
Lasteklassi rühm Nurmenukud saavutas 7. koha. Finaali seekord ei pääsetud.

MÄRTS

8.-10.03.2019 Esimene rühmvõimlemise MK-etapp täiskasvanute arvestuses on VK Rütmika Elite Team’i jaoks edukalt lõppenud! VK Rütmika ELITE TEAM sooritas finaalvõistlusel tugeva ja emotsionaalse katse, kava hindeks saadi kõrged 17.500 punkti! Kahe päeva kogusumma 34.700 kindlustas tugevate Soome ja Venemaa rühmade järel 5. koha!

VK Rütmika Lepatriinud saavutasid Academic Cup’l vanuseklassis 12-14 lühikavade arvestuses III KOHA! VK Rütmika LEPATRIINUD saavutasid Bulgaarias toimunud rahvusvahelisel rühmvõimlemisvõistlusel Academic Cup supertubli 4.KOHA

08.-10.03.2019 toimus Tallinnas Elegance Cup 2019 ja LOOTUSTE KARIKAVÕISTLUSED ILUVÕIMLEMISES Mini-, laste- ja noorteklassile II etapp. Meie noored iluvõimlejad oli väga tublid ning kokku võideti 10 esikohta, 3 teist kohta ja 6 kolmandat kohta.

16.-17.03.2019 toimusid Tartus EESTI KARIKAVÕISTLUSED Iluvõimlemises.

NOORTE KLASS (2008 ja 2007 sünniaasta) – VALERIA VALASEVITŠ saavutas kolme kava kokkuvõttes III KOHA  ja 2008 sünniaastaga tüdrukute seas II KOHA. Elo-Kaisa Viiding saavutas 8.koha. Anni Kiili saavutas 11.koha. Birgit Pärn saavutas 14.koha. Noorte klassis võistles kokku 45 võimlejat.

JUUNIORID (2004,2005,2006 sünniaasta) – SABIINE ORAS saavutas nelja kava kokkuvõttes kõrge 4.koha. Kristin Frey saavutas 10.koha. Aia Adele Narits saavutas 15.koha. Elis Sarapuu saavutas 16.koha. Juuniorides võistles kokku 55 võimlejat.

MEISTRIKLASS (2003 ja vanemad) – Hanna Mari Halgma saavutas 14.koha.

17.märtsil 2019 toimus naisvõimlemise gala „ELU liikumises“. Projekti eestvedaja on Sirje Eomõis.

23.-24.03.2019 viisime taaskord edukalt läbi meie iga-aastase Kevadturniir võistluse.

30.03.2019 ESS Kalevi lahtised meistrivõistlused rühmvõimlemises.

Mini noorem – VK Rütmika Ülenurme saavutas 4.koha.

Mini vanem A – VK Rütmika Rebased saavutasid I koha.

Laste A – VK Rütmika Nurmenukud saavutasid III koha.

Noorte A – VK Rütmika Siidisabad saavutasid I koha. VK Rütmika Lepatriinud saavutasid vabakavas III koha ja vahendikavas I koha.

Meistriklass – VK Rütmika Elite Team saavutas I koha.

Mini vanem B – VK Rütmika Ülenurme miniklassi rühm saavutas vabakavas II koha ja vahendikavas I koha. VK Rütmika Lumeroosid saavutasid 7.koha.

Laste B – VK Rütmika Ülenurme lasteklassi rühm saavutas vaba-ja vahendikavas I koha. VK Rütmika Kassikäpad saavutasid vabakavas 7.koha ja vahendikavas II koha.

Noorte B – VK Rütmika Ülenurme noorteklassi rühm saavutas vaba-ja vahendikavas I koha.

APRILL

2.-4.04.2019 VK Rütmika Elite Team saavutas Singapuris rühmvõimlemise II MK-etapil suurepärase 6. koha! 

20. ja 21.aprillil 2019 toimunud Eesti Meistrivõistlused ilu- ja rühmvõimlemises olid VK Rütmika jaoks üliedukad! Juuniorklassi iluvõimlemise mitmevõistluses saavutas III koha AIA ADELE NARITS. SABIINE ORAS saavutas juuniorklassi mitmevõistluses 7.koha. KRISTIN FREY saavutas juuniorklassi mitmevõistluses 14.koha. ELIS SARAPUU saavutas juuniorklassi mitmevõistluses 16.koha. ANETE REINVALD sai juuniorklassi mitmevõistluses 41.koha.HANNA MARI HALGMA saavutas meistriklassi mitmevõistluses 12.koha. Iluvõimlejate treenerid on Margot Võsokov, Diana Laskova ja Maarja Jaanovits. 

Rühmvõimlemise meistriklassis krooniti EESTI MEISTRIKS VK Rütmika rühm RÜTMIKA ELITE TEAM. Rühma treenerid on Maarja Jaanovits, Laura-Liisa Kruusamäe ja Katri Toomsalu. Rühmvõimlemise noorteklassis saavutas I koha ja MEISTRITIITLI VK Rütmika rühm SIIDISABAD. Rühma treenerid: Liisel Perlin, Julia Litvinenko ja Elsa Sinijärv. VK Rütmika LEPATRIINUD saavutasid noorteklassis III koha. Rühma treenerid on Kadri Rohtmets, Tatjana Joosep ja Maarja Jaanovits. VK Rütmika NURMENUKUD saavutasid lasteklassis 4.koha. Rühma treenerid on Laura-Liisa Kruusamäe, Diana Laskova ja Julia Litvinenko.

27.aprill 2019 – Eesti noorte meistrivõistlused iluvõimlemises. VK Rütmika iluvõimlejad oli taaskord üliedukad, võideti säravaid medaleid ja kõrgeid kohti.Lasteklassi mitmevõistluses saavutas ELISABETH REINTHAL II KOHA. MARIS SARAPUU saavutas mitmevõistluses kõrge 7.koha.GREETE MEUS saavutas mitmevõistluses 10.koha.BLANKA TREUFELDT saavutas mitmevõistluses 13.koha.VALERIA VALASEVITŠ saavutas noorteklassi mitmevõistluses suurepärase 4.koha. Kolmas koht jäi vaid 0,15 punkti kaugusele. Kurikakava õnnestus suurepäraselt! Valeria teenis kogu võistluse kõrgeima hinde – 16,0 punkti ja tasuks kuldne medal ning EESTI MEISTRITIITEL kurikaharjutuses.ELO-KAISA VIIDING saavutas noorteklassi mitmevõistluses kõrge 8.koha. BIRGIT PÄRN saavutas mitmevõistluses 11.koha.KAROLINA KUUSIK saavutas mitmevõistluses 13.koha.SASKIA TREUFELDT saavutas mitmevõistluses 19.koha.LAURA PÕLDMA saavutas mitmevõistluses 32.koha.Tüdrukute treenerid on Monica Kiisler, Brigita Nõmmsalu, Diana Laskova ja Maarja Jaanovits.

27.-28.aprill 2019 – Elva MV. Võideti palju medaleid nii ilu – kui rühmvõimlemises, nii A kui ka B grupis.

MAI

4.mail toimus Viljandis Lootuste karikavõistluste finaal mini-,laste- ja noorteklassidele.

VALERIA VALASEVITŠ (2008) oli taaskord üliedukas! Valeria saavutas karikasarja kokkuvõttes I koha ja finaalvõistlusel hüpitsakavas I koha, pallikavas II koha ning kurikakavas I koha. ANNI KIILI (2008) saavutas karikasarja kokkuvõttes 6.koha. BIRGIT PÄRN (2008) saavutas karikasarja kokkuvõttes 4.koha. SASKIA TREUFELDT (2008)saavutas finaalivõistlusel hüpitsakavas 6.koha ja pallikavas 9.koha. LAURA PÕLDMA (2008) saavutas finaalvõistlusel kurikakavas 9.koha. ELO-KAISA VIIDING (2007) saavutas karikasarja kokkuvõttes 6.koha. KAROLINA KUUSIK (2007) saavutas finaalvõistlusel kurikakavas 10.koha ja pallikavas 10.koha. ELISABETH REINTHAL (2009) saavutas karikasarja kokkuvõttes III koha. GREETE MEUS (2009) saavutas karikasarja kokkuvõttes 6.koha. MARIS SARAPUU (2009) saavutas karikasarja kokkuvõttes 5.koha. BLANKA TREUFELDT (2010) saavutas finaalvõistlusel vabakavas 7.koha, hüpitsakavas 6.koha ja rõngakavas 6.koha. REGITA VEIDE (2011) saavutas karikasarja kokkuvõttes II koha. EMILI PINTMANN (2011) saavutas finaalvõistlusel vabakavas 4.koha ja vabakavas 5.koha.

11.-12.mail toimunud Tartu meistrivõistlused ilu-ja rühmvõimlemises olid VK Rütmika jaoks taaskord üliedukad!

TARTU MEISTRIKS tulid A-grupis:

*VK Rütmika Elite Team
*VK Rütmika Siidisabad
*VK Rütmika Rebased
*VK Rütmika Ülenurme mini noorem
*Elo-Kaisa Viiding
*Valeria Valasevitš
*Elisabeth Reinthal
*Regita Veide
*Taissia Daveynis

Esikoha B grupis võitsid:

*Keily Kivisaar
*Hanna Mägi
*Liina Sarv
*Laura Palla
*Kendra Laurisson
*Lisandra Toom
*VK Rütmika Ülenurme lasteklass
*VK Rütmika Ülenurme miniklass

Lisaks neile ülitublidele võimlejatele jagus medaleid veel VÄGA PALJUDELE Rütmika ilu-ja rühmvõimlejatele.

20.mai 2019 20. rühmvõimlemise maailmameistrivõistlused on lõppenud! Kahel päeval oli võistlustules meistriklassis 38 rühma 26st riigist! VK Rütmika ELITE TEAM tegi kaks suurepärast võistluskatset. Kahe päevaga kogus rühm 35.500 punkti (17.400 + 18.100) ja lõpetas oma esimesed maailmameistrivõistlused meistriklassis kõrge 7. kohaga! Rühmas võistlesid: Keliis Lillemets, Augustiine Tamme, Grete Toomsalu, Sandra Liisa Aduson, Eliise Antonov, Birgit Paidre, Kätriin Pärnamäe, Liis Ernits ja Emilia Margaret Katrin Kums Rühma treenerid on Maarja Jaanovits, Laura-Liisa Kruusamäe ja Katri Toomsalu. Kava autor on Antton Laine.

Samal ajal toimus võistlus ka noorematele vanuseklassidele. VK Rütmika Siidisabad saavutasid rahvusvahelisel rühmvõimlemisvõistlusel Cartagena Children Trophy ülitubli II KOHA! Rühmas võistlesid: Elis Sarapuu, Hanna Mägi, Karoli Metsma, Kärt Rentel, Keily Kivisaar, Maria Terep, Triin-Elis Kuum ja Terit Michelle Sild. Rühma treenerid on Liisel Perlin, Julia Litvinenko ja Elsa Sinijärv.

28. mail toimus 8.Tartu Võimlemispidu, mis sel aastal kandis pealkirja “Vaba päev”. Peo lavastajaks on Rütmika asutaja ja treener Sirje Eomõis. Tartu Tamme staadionile kogunes ligi 2000 võimlejat, kes hoolimata vihmasest ilmast olid siiski rõõmsad ning nautisid oma esinemist. 

JUUNI

2. juunil 2019 toimus Rütmika sisevõistlus Poppy cup II. Võistlus andis hea võimaluse proovile panekuks neile noortele iluvõimlejatele, kes vabariiklikele võistlustele vanuse tõttu veel ei pääse.

8.-9 juunil 2019 toimus Tallinnas rahvusvaheline iluvõimlemisvõistlus Noorus Cup 2019. Võistlus oli meie iluvõimlejatele taaskord edukas ning viimane proovikivi enne suvepuhkust.

Juuni esimesel nädalal toimusid ka meie Võimlemiskooli lõpuaktused Tartus ja Otepääl.

Juuni teisel nädalal toimusid esimesed suvelaagrid Põlvas ja Bulgaarias.

Juuni kolmandal nädalal toimus laager Tartus laager Venemaa treeneri Olga Pavlenkova juhendamisel.

JUULI

Juuli alguses osalesid kolm Rütmika rühma tantsupeol „Minu arm“. Neidude rühm Roxanna, naiste valikrühm ning noorte valikrühm.

AUGUST

Augustikuu algas meie traditsioonilise laagriga Otepääl. Iluvõimlejad osalesid Bulgaarias Silvia Miteva laagris ning rühmvõimlejatele koostas Tartus uusi võistluskavu Soome koreograaf Antton Laine.

SEPTEMBER

27.septembril toimus VK Rütmika poolt läbi viidav harrastusvõimlemise koolitus.

27.septembril toimusid hooaja esimesed võistlused iluvõimlemise rühmadele – Ida-Virumaa lahtised KV. Miniklassi rühm Poppy sai II koha, lasteklassi rühm Arriba II koha ning lasteklassi rühm Rock’n’roll 7.koha.

OKTOOBER

13.oktoobril toimusid Tartus, A. Le Coq spordihoones selle sügise esimesed suuremad võistlused – 10. Eesti Karikavõistlused vahendiga rühmkavades. Meie rühmade tulemused olid SUUREPÄRASED – 9st osalenud rühmast 7 võitsid karika. Iluvõimlemine – Miniklassis saavutas II koha rühm Poppy. Lasteklassis saavutas II koha rühm Arriba, 5.koha rühm Rock ‘n’ Roll ja 11.koha rühm Nurmenukud. Rühmvõimlemine A grupp – Noorteklassis saavutas I koha rühm Lepatriinud. Rühmvõimlemine B grupp – Mini-, laste- ja noorteklassis saavutasid esikohad VK Rütmika Ülenurme rühmad. Lasteklassis saavutas II koha rühm Kassikäpad.

16.-18.oktoobril toimus Tallinnas rahvusvaheline rühmvõimlemise võistlus „Tallinn Trophy“. Lisaks tavapärastele naiskondadele sai näha ka “mixed teami” ehk segavõistkonda Soomest ning uuendusena lühikavasid, mis on rühmvõimlemises alles arenemisjärgus. Rütmika rühmadel läks väga hästi ning tulemuste üle rõõmustasid paljud. Meie noorim võistkond – REBASED (vanuseklass 8-10) saavutas ÜLITUBLI III koha! Rühmas võistlesid: Laeva Mirtel, Lemendik Erin, Metsmägi Annabel, Metsmägi Annaliisa, Rudissaar Emily, Themas Elsa, Palla Karmen, Sirelpuu Laura, Viira Keit Ree, Jürison Mairel. Treenerid Riin Kiho ja Ege Sild. 10-12 vanuseklassis osalenud NURMENUKUD pääsesid eelvõistluselt edasi finaali ning saavutasid seal 7.koha. Rühmas võistlesid: Maasikas Mona, Mikker Pauline, Päike Celena, Saar Mirtel, Kumm Elina, Kivikas Emma, Keerberg Lisett Marii, Kukin Anni. Treenerid Diana Laskova ja Hanna Liis Schütz. SUPER tulemuse tegi 12-14 vanuseklassis osalenud rühm SIIDISABAD, kes edestas tugevaid Venemaa ja Soome võistkondi, saades ESIKOHA vaid 0,2 punktiga. Rühmas võistlesid: Sarapuu Elis, Mägi Hanna , Metsma Karoli, Kivisaar Keily, Rentel Kärt, Terep Maria, Sild Terit Michelle, Kuum Triin – Elis. Rühma treenerid Elsa Sinijärv ja Liisel Perlin. Väga-väga napilt pääses finaalvõistlusele ka meie teine 12-14 vanuserühma koosseis LEPATRIINUD. Lepatriinud said võrdselt punkte VK Piruett rühmaga Pärlid. Kuna ka kava täitmise hinne oli võrdne, siis vaadati kava raskust ning selle järgi edestasid Lepatriinud Pärleid vaid 0,05 punktiga. Finaalis saavutati TUBLI 4.koht. Rühmas võistlesid: Veski Kirke, Reinvald Anete, Sarv Liina, Parts Riin, Kallari Hele – Riin, Jürisoo Marii Elis. Rühma treener Kadri Rohtmets, abiline Ege Sild. Lepatriinude rühma teine koosseis osales lühikavaga, kuid kahjuks jäädi ainsa rühmana finaalvõistluselt välja.

VK Rütmika Elite Team sooritas kaks tugevat, puhast ja emotsionaalset võistluskatset ning kogus kahe päevaga kokku kõrged 35.100 punkti. See punktisumma andis kahe Soome ja Venemaa võistkonna järel kindla 5.koha. Rühmas võistlesid: Augustiine Tamme, Birgit Paidre, Elis Themas, Grete Toomsalu, Keliis Lillemets, Kätriin Pärnamäe, Liis Ernits, Sandra Liisa Aduson, Emilia Margaret Katrin Kums ja Mariel Pungar. Rühma treenerid on Maarja Jaanovits ja Katri Toomsalu. Kava autor on Antton Laine.

NOVEMBER

10. novembril 2019 toimusid Tallinnas Eesti meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades. 15ne lasteklassis rühma seas tuli EESTI MEISTRIKS rühm LaLa Land, tüdrukud kogusid kahe katsega fantastilise punktisumma – 38,300 punkti. Rühmas võistlesid: Valeria Valasevitš, Birgit Pärn, Anni Kiili, Saskia Treufeldt ja Elisabeth Reinthal. Suurepärase II koha saavutas rühm Arriba, kes kahe katse punktisummaks sai suurepärased 36,350 punkti. Rühmas võistlesid: Laura Põldma, Eliise Greete Keemu, Maris Sarapuu, Triinu Õun ja Marthareet Mäeots. Rühm Rock’n’Roll tegi oma hooaja parimad katsed ning saavutas samas vanuseklassis väga tubli 8.koha. Rühmas võistlesid: Anna Marii Hoop, Elenora Kaju, Blanka Treufeldt, Valeria Gaidutšik, Mirell Suur ja Kendra Laurisson. Kõigi kolme rühma treenerid on Monica Kiisler, Brigita Nõmmsalu, Berta Nõmmsalu ja Maarja Jaanovits. Rühm Nurmenukud saavutas samuti lasteklassis tubli 14.koha. Rühmas võistlesid: Mona Maasikas, Celena Päike, Elina Kumm, Mirtel Saar, Pauline Mikker ja Anni Kukin. Rühma treenerid on Hanna-Liis Schütz, Diana Laskova ja Marianne Männi.

23.-24. novembril 2019 toimus Budapestis selle aasta viimane ehk VI rühmvõimlemise maailmakarika sarja etapp. VK Rütmika Elite Team ei suutnud kahjuks seekord eelvõistlusel näidata oma parimat katset. Väikeste vigadega katse hinnati 17,200 punkti vääriliseks ning edasi finaali pääseti 6-ndana. Finaalkatse oli eelvõistlusega võrreldes kordades tugevam, teravam, täpsem, emotsionaalsem ja elemendid ka kindlamalt sooritatud, aga hinne kahjuks madalam. Vaatamata sellele möödus rühm Itaaliast ja lõpetas nii MK finaaletapi kui üldkokkuvõttes kogu MK-sarja 5. kohaga! Rühmas võistlesid: Augustiine Tamme, Birgit Paidre, Elis Themas, Grete Toomsalu, Keliis Lillemets, Kätriin Pärnamäe, Liis Ernits, Sandra Liisa Aduson, Emilia Margaret Katrin Kums ja Mariel Pungar. Rühma treenerid on Maarja Jaanovits ja Katri Toomsalu

30. novembril toimus Tallinna spordihallis GymnaFest 2019 finaalvõistlus. Juba 23-ndat korda toimunud GymnaFest´i finaalis osales seekord 28 rühma üle terve Eesti – spordihalli olid kogunenud võimlejad Tallinnast, Tartust, Võrust, Viljandist, Pärnust, Viimsist, Keilast, Kilingi-Nõmmelt, Raplast, Tapalt ja Kuressaarest. Vanuserühmas 12.-16.a pälvis laureaaditiitli Võimlemisklubi Rütmika noorteklassi koodrühm kavaga “Grease” – kava autor Maarja Jaanovits, treenerid Katri Toomsalu, Kadri Rohtmets ja Maarja Jaanovits. Vanuserühmas 30. a ja vanemad pälvis laureaaditiitli ja vanuserühma võidu Võimlemisklubi Rütmika rühm Naised kavaga “Armunud naine” – kava autor Kristiina Noor ja Katri Toomsalu, treener Sirje Eomõis.

Eesti Võimlemisliit tunnustas laupäeval, 30. novembril, 2019. aasta parimaid sportlasi. Kandidaadid tunnustusteks esitasid erinevate võimlemisalade toimkonnad, parimad selgusid esimest korda liidu juhatuse häälte ja rahvahääletuse tulemusel.

AASTA TEGU – VK Rütmika Junior Teami (nüüd Rytmika Elite Team) võidetud rühmvõimlemise 2018.aasta maailmakarika sarja pronksmedal – Võimlemisklubi Rütmika Elite Team, kes VK Rütmika Junior Teamina võitsid rühmvõimlemise 2018.aasta maailmakarika sarjas pronksmedali. Saavutus läks 2019.aasta tunnustuses arvesse, sest karikasarja tulemused selgusid peale Eesti 2018.aasta parimate tunnustamist. Võistkonda kuuluvad: Augustiine Tamme, Birgit Paidre, Elis Themas, Grete Toomsalu, Keliis Lillemets, Kätriin Pärnamäe, Liis Ernits, Sandra Liisa Aduson, Emilia Margaret Katrin Kums ja Mariel Pungar. Rühma treenerid on Maarja Jaanovits, Katri Toomsalu ja Laura-Liisa Kruusamäe.

29.11-1.12 toimus Tallinnas rahvusvaheline ilu- ja rühmvõimlemise võistlus MEREPIIGA 2019. Ka meie klubi oli esindatud nii ilu- kui rühmvõimlejatega. Tulemused olid vägagi rõõmustavad! Miniklassi (2011-2012) iluvõimlemise rühm POPPY saavutas 11 konkurendi seas väga tubli II KOHA. Lasteklassi (2008-2011) iluvõimlmise rühmad LaLaLand, Arriba ja Rock’n’Roll näitasid taas kõrget taset ning autasuks vastavalt I, III ja V koht. Rühmvõimlejaid esindasid lasteklassi rühmad REBASED ja CADENZE  (Nurmenukud). REBASED said suurepärase I koha. See oli nende esimene võistlus lasteklassis. Rühm CADENZE oli samuti silmapaistev ning saavutas tubli III koha. Lisaks rühmadele asus võistlema ka palju meie tublisid iluvõimlejaid. Parimad tulemused olid: Meistriklass – Kristin Frey saavutas palli-ja kurikakavas III koha. 2007 – Elo-Kaisa Viiding saavutas hüpitsakavas I koha. 2008 – Valeria Valasevitš saavutas pallikavas I koha. 2008 – Anni Kiili saavutas pallikavas III koha ja kurikakavas 6.koha. 2008 – Birgit Pärn saavutas kurikakavas 5.koha. 2011 – Regita Veide saavutas vaba-ja rõngakavas III koha. 2011 – Emili Pintmann saavutas vabakavas 7.koha ja rõngakavas II koha. 2012 – Taissia Daveynis saavutas vabakavas 4.koha ja rõngakavas 5.koha.

16.12.2019 – toimus Vanemuise teatris Rütmika traditsiooniline jõulukontsert, kust võtsid osa kõik Võimlemiskooli rühmad, naised ning ka mõned lasteaia rühmad.