2015

23. – 25. jaanuaril toimus iluvõimlemisvõistlus Los Angeles Lights, kus Victoria Põllumäe lõpetas võistluse 5 medaliga.

31. jaanuar  – Tallinna lahtised Meistrivõistlused rühmvõimlemises

Võistlustel osales Siidisabade vanem rühm, kes võitis lasteklassi A grupis I koha.

7.- 8. veebruar  – Otepää lahtised MV

VK Rütmika poolt korraldatavad Otepää lahtised MV toimusid sel aastal juba viiendat korda. Kahe päeva jooksul oli võistlustules 50 A ja B grupi rühma ning ligi 150 individuaalvõimlejat üle Eesti. Meie võimlejad olid esindatud peaaegu kõikides vanusegruppides.

20.- 22. veebruar  – „Miss Valentine 2015“ ja juunioride MK I etapp

Miss Valentine 2015 osalejad selgitati välja 2014.a detsembris toimunud Slonny Cupil. VK Rütmikat esindasid rühmad: Kullerkupud (8-10a – 13.koht), Siidisabad Bottle Dance (10-12a – 4.koht), Siidisabad Bollywood (10-12a – 8.koht), Pääsukesed (10-12a – 12.koht), Piibelehed (12-14a – 11.koht), ja Illusioon (seeniorid – 5.koht).  Iluvõimlemises said võistlemisõiguse 2003 Victoria Põllumäe rõnga – ja kurikaharjutuses ning Marie-Anett Kaasik palli- ja kurikaharjutuses. Juunioride maailmakarikasarja I osavõistlusel tuli rühm „Perfetto“ väga tublile 5.kohale.

7. märtsil toimud Lootuste Karikavõistlustel mini- ja lasteklassis oli meie ainuke osaleja Elis Sarapuu (2005), kes kokkuvõttes saavutas 12.koha.

14.- 15. märtsil toimus juba 8.korda Rütmika Kevadturniir. See võistlus on hea võimalus  neile meie klubi võimlejatele, kes suurematel võistlustel ei käi ning samuti päris algajatele (2008.a sündinud).

20.- 22.märts – Juunioride MK sarja II etapil Sofias, Bulgaarias saavutas rühm „Perfetto „ juuniorklassis 7.koha.

21.-22.märts – Lootuste KV noorte-, juunioride- ja meistriklassile. Noorteklassis tegi väga hea võistluse Marie-Anett Kaasik, kes 47 võistleja seas saavutas esikoha 39,20 punktiga. Kokku osales meilt 5 võimlejat.

28.märtsil Tallinnas toimunud Iluvõimlemise Eesti Noorte meistrivõistlustel osales VK Rütmikast 11 iluvõimlejat. Parima tulemuse saavutas Marie-Anett Kaasik, kes tuli oma vanuseklassis Eesti noorte meistriks ( I koht noorteklassi mitmevõistluses). Marie-Anetti treenerid on Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.

29. märts – ESS Kalev lahtised MV. Suurimal rühmvõimlemise võistlusel osalesid kõik meie A ja B grupi rühmad. Esikoha saavutasid rühmad: Siidisabad Bottle Dance, Ülenurme, Chance, Perfetto ja Illusioon. Esikolmikusse tulid veel: Ülenurme mini, Kirsiõied, Siidisabad Bollywood, Pääsukesed, Kuukristallid ja Elevation.

4.- 5. aprill – Elva MV. Ka sel võistlusel oli esindatud suur osa meie rühmadest ning iluvõimlejatest. Rühmvõimlemises võideti 7 medalit. Iluvõimlemises tegi parima võistluse 2004B vanusegrupis võistelnud Liis Ernits, kes sai esikoha. 2002B vanusegrupis saavutasid Ingrid Veermäe II koha ning Lauren Mae III koha.

18.- 19. aprill  – Eesti MV ilu- ja rühmvõimlemises. Lasteklassis pälvis esikoha rühm Siidisabad vanem 17,80 punktiga ja kolmandale kohale tuli rühm Siidisabad noorem 16,75 punktiga. Noorteklassis võitis pronksmedali rühm Piibelehed 16,55 punktiga. Juunioriklassis  saavutas teise koha rühm Perfetto 17,50 punktiga. Meistriklassis  jäi teisele kohale Illusioon 15,15 punktiga.

Iluvõimlemises osalesid juunioride klassis Anabel Ainso ja Maris Meikar, kes saavutasid vastavalt väga hea 7. ja 8. koha 39 võistleja seas. Anabeli ja Marise treenerid on Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.

24.- 26. aprillil toimus Soomes „Tampere Cup 2015““Siidisabad” Bottle Dance võitis ülekaalukalt rahvusvahelise rühmvõimlemise võistluse, kogudes kahel päeval kokku 35,10 punkti. Kokku võistles selles vanuseklassis 16 võistkonda. „Siidisabade“ rühma kuulusid Aia Adele Narits, Kätriin Pärnamäe, Eliise Antonov, Sarah Tali, Hanna Mari Halgma, Augustiine Tamme ja Karmen Matsalu. Rühma treenerid on Elsa Sinijärv, Maarja Jaanovits ja Tatjana Joosep.

Samal ajal toimus ka juunioriklassi MK sarja viimane osavõistlus. Kokku osales 18 võistkonda, kelle hulgast meie juunioriklassi rühm „Perfetto“ jõudis vaatamata viimase osavõistluse ebaõnnestumisele kokkuvõttes väga tublile 6.kohale.

25.aprillil toimus Tallinnas Võimlemisfestival „Kauni rühiga ellu“. Harrastusvõimlemisele pühendatud üritusel oli VK Rütmika esindatud kolme kavaga. Kõik meie rühmad võitsid kuldplaadid!

1.- 2. mail toimusid Tartu MV nii ilu- kui ka rühmvõimlemises. Rühmvõimlemises olid meie rühmad esindatud kõikides vanuseklassides. Saavutati 5 esikohta, 5 II kohta, 5 III kohta, üks 4. koht ja üks 5. koht. Iluvõimlemises saavutasid mitmevõistluse esikoha Anabel Ainso juunior A, Grete-Lisette Gulbis juunior B, Svetlana Dzepka noorte B, Maria Terep laste B ning Valeria Valasevitš mini B klassis. A gruppides tegid väga hea võistluse ka Maris Meikar – II koht juunioriklassis, Marie-Anett Kaasik – II koht noorteklassis ning Elis Sarapuu III koht lasteklassis.

22.- 24.mai toimus „City of Wind Cup“ Lätis, Liepajas. VK Rütmikast osalesid treener Elsa Sinijärve treenitavad tüdrukud. A grupis oli parim tulemus Eliise Antonovil – 8.koht. B grupis saavutas parima tulemuse Lauren Mae – 7.koht.

Õppeaasta 2014/2015 on edukalt lõpetatud kolme kokkuvõtva aktusega! 28. mail said oma tunnistused igapäevaselt Otepääl treenivad lapsed. Tartus toimusid lõpuaktused reedel, 29.mail ja pühapäeval, 31. mail Turu tn. Spordihoones. Emadel-isadel ja kõikidel kaasaelajatel oli hea võimalus saada ülevaade tehtud tööst ning õpitud oskustest. Pealtvaatajate aplausi osaliseks said kõik esinejad!

2.juunil toimus taas VK Rütmika eestvedamisel Tartu Võimlemispidu, mis seekord kandis pealkirja „Võimle ja sära“. Tamme staadionil toimunud ürituse raames käis väljakult läbi umbes 2200 esinejat.

5.- 7.juuni toimus 16. rühmvõimlemise MM Fääri saartel. Võistlema asus 44 rühma 13 erinevast riigist kahes erinevas vanuseastmes. Juunioride arvestuses osalenud VK Rütmika rühm Perfetto saavutas 5.koha – 34,95 punktiga. Riikide arvestuses saavutas väike Eesti juunioride vanuseklassis 3. koha selliste suurriikide nagu Soome ja Venemaa järel! „Perfetto“ koosseisus võistlesid Reelika Pärnpuu, Jaana Pärnpuu, Anete Aunbaum, Ege Sild, Lisanna Lehes, Karmen Õun, Viktoria Valasevitš ja Lisa-Batricia Karu. Rühma treenerid on Liisel Perlin, Katri Toomsalu ja Maarja Jaanovits.

13.-14. juuni 2015 – Iluvõimlemise võistlus Noorus Cup toimus Tallinnas Tondirabajäähallis. Võistlustel osalesid võimlejad Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Lätist, Armeeniast, Uzbekistanist ja Eestist. Meie klubi oli esindatud nii A kui ka B grupis, kokku erinevates vanuseklassides 12 võimlejat. A grupis võistlevatest võimlejatest oli seekord parim 2003 vanuseklassi võimleja Kätriin Pärnamäe, kes saavutas kurikaharjutuses III koha ja kokkuvõttes 5. koha. Kätriini treenerid on Elsa Sinijärv ja Maarja Jaanovits. B grupis võistlevatest võimlejatest oli parim 2004 vanuseklassi võimleja Liis Ernits, kes saavutas II koha. Liisi treenerid on Elsa Sinijärv ja Maarja Jaanovits. Juuniorklassi võimlejatest parim oli Grete Toomsalu, kes saavutas III koha.

13. juunil 2015 toimus Hollandis iluvõimlemisturniir Eleganza Cup 2015, kus võistles Võimlemisklubi Rütmika Võimlemiskoolist kuus võimlejat. Lasteklassis võistles kokku 17 võimlejat. Meie võistleja Elis Sarapuu (2005) lõpetas mitmevõistluse väga tubli 5. kohaga. Pre-juniors vanusekassis võistles kokku 29 võimlejat. Mitmevõistluses I koht kuulus Marie -Anett Kaasikule ja III koht Victoria Põllumäele.  Üksikaladel jätkus häid kohti kõikidele meie võimlejatele. Vabaharjutus I koht Marie-Anett Kaasik, III koht Victoria Põllumäe. Rõngaharjutuses jagasid 5. kohta Victoria Põllumäe ja Aia-Adele Narits. Palliharjutuses I koht Marie-Anett Kaasik, II koht Victoria Põllumäe, III koht Liisa-Lotte Pehter. Kurikaharjutuse I koht Marie-Anett Kaasik, III koht Aia-Adeele Narits. Juuniorklassis võistles kokku 11 võimlejat. Mitmevõistluses III koht kuulus Maris Meikarile.

Meie suvelaagrid toimusid tavapäraselt juunikuus Põlvas, Kammeris ning augustis Otepääl. Augustis toimus taas ka 10-päevane linnalaager Peterburi treenerite juhendamisel, kus targemaks ja tublimaks said nii võimlejad kui ka treenerid.

Sügisene võistlushooaeg on edukalt avatud!

18. septembril toimusid Narvas Ida-Virumaa Karikavõistlused vahendiga rühmkavades. VK Rütmikast võistles kokku  kaks rühma – miniklassis rühm “Rebasesabad” ja noorteklassis rühm “Bellagrazia”. Noorteklassis kuulus I koht rühmale “Bellagrazia”. Teisel katsel kogusid tüdrukud koguni 15,0 punkti!  Miniklassi rühmale “Rebasesabad” oli see esimeseks võistluseks üldse! Sedapuhku lõpetati võistlus väga tubli  4. kohaga. Rühma kuulusid Valeria Valasevitš, Meribel Kötsi, Saskia Treufeldt, Laura Põldma, Birgit Pärn ja Elizaveta Zemljanuhhina ning treenerid Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.

26. septembril toimusid Narva lahtised Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades kõikides vanuseklassides alates miniklassist kuni juuniorklassini. Noorteklassis võistelnud iluvõimlemise rühm Bellagraziasaavutas üheksa võistkonna seas I koha, kogudes kahe katse tulemusena 29,1 punkti. Bellagrazia rühmas võistlesid Victoria Põllumäe, Marie-Anett Kaasik, Anastasia Gorjunova, Maris Meikar, Liisa Lotte Pehter, Eliise Antonov ning rühma treenerid on Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.
Miniklassis võistlesid meil kaks rühma – Lepatriinud ja Rebasesabad, kes lõpetasid võistluse 7. ja 8. kohaga.

3. oktoobril toimusid Narvas Eesti Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades. VK Rütmikat oli esindamas Kai Tanni ja Maarja Jaanovitsi treenitav rühm “Bellagrazia“, kes saavutas noorteklassis I koha ning seega ka Eesti Meistri tiitli!

17. oktoobril Tallinnas toimunud EEVL Karikavõistlustel vahendiga rühmkavades osales võimlemisklubist Rütmika kuus rühma. Iluvõimlemise rühmakavades saavutas noorteklassis rühm Bellagrazia 4. koha ja lasteklassis rühm Pääsukesed 9. koha. Rühmvõimlemise B grupis saavutas juuniorklassis I koha rühm Elevation, noorteklassis I koha rühm Ülenurme, II koha rühm Kuukristallid ja lasteklassis II koha rühm Kirsiõied.

31.oktoobril ja 1.novembril toimus Tartus, Turu tn. spordihoones Diiva Cup 2015. Iluvõimlemise rühmkavades toimus võistlus ainult miniklassidele. Meie rühmadel läks edukalt. 7 võistkonna seas saavutasid II koha – Rebasesabad, III koha – Lepatriinud I ning 5.koha – Lepatriinud II. Iluvõimlemise individuaalkavades  saavutasid lasteklassis III koha Elis Sarapuu (2005A) ja Maria Terep (2005B) ning 7.koha Karoli Metsma (2005B).  Noorteklassis võitis Kristin Frey (2004B). Hea tulemuse saavutasid ka Svetlana Dzepka (4.koht – 2004B), Maris Filatenko (5.koht – 2004B), Aia Adele Narits (7.koht – 2004A, Marie-Anett Kaasik  (4.koht – 2003A), Liisa-Lotte Pehter (6.koht – 2003A) ja Hanna Mari Halgma (7.koht – 2003A). Juunioride klassis tuli kolmandale kohale Maris Meikar (2002A) ning neljandale kohale Anabel Ainso (2001A). B grupis oli Lauren Mae 5.kohal.

8.novembril Tartus toimunud Eesti Karikavõistlustel iluvõimlemises osales VK Rütmikast 3 võimlejat juunioriklassis ning 9 võimlejat noorteklassis. Esikolmikusse meie võimlejad sel võistlusel kahjuks ei jõudnud kuid nii juuniori- kui ka noorteklassis saavutati 4. koht – juunioriklassis Maris Meikar (39,017 punkti) ning noorteklassis Marie-Anett Kaasik (26,050 punkti). Noorteklassis tuli 6.kohale Victoria Põllumäe (24,984 punkti).

28. novembril Tartus peetud Gymnafest 2015 finaalvõistlusele pääses kaks koondrühma kavadega– Kung Fu klubi ja Cool Vibes. Laureaadiks kumbki kava sel korral ei saanud. Üritusel kuulutati välja ka aasta treener, kelleks sai meie klubi treener Kristiina Noor.

27.-29.novembril Ungaris, Budapestis toimunud Maailmakarika sarja esimene osavõistlus oli Eestile väga edukas! Meistriklassis VK Rütmika Perfettole 5.koht 19 võistkonna seas.

5. detsembril Tallinnas toimunud Pirueti Jõuluturniiril osalesid nii meie rühmad kui ka iluvõimlejad. Mini vanemas A grupis saavutasid Lepatriinud I ja Lepatriinud II vastavalt I ja III koha. Lasteklassi A grupis saavutasid kaksikvõidu Siidisabade vanem ja noorem rühm. Väga tublid tulemused olid ka iluvõimlemises: 2008 – II koht Valeria Valasevitš, III koht Laura Põldma, 2003A – kolmikvõit! I koht Marie-Anett Kaasik, II koht Liisa-Lotte Pehter, III koht Victoria Põllumäe, Juunioriklass – I koht Maris Meikar, 4. koht Grete Toomsalu. Tüdrukute treenerid on Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.

11.detsembril toimus juubelikontsert „Rütmika 25“. Lavale astus suurem osa võimlemiskooli õpilasi, samuti treenerid ning üle pika aja ka poiste/meeste Can-Can grupp. Meeleolukaid vahepalasid laulsid Gerli, Amanda-Rebecca ja Tanel Padar, oma tantsunumbri esitasid Martin Parmas ja Kaisa Oja-Mehine, Antton Laine ja Free ning paljud teised Rütmika sõbrad.

13.detsembril toimus Tallinnas Christmas Cup 2015. Meie klubist osalesid rühma Bellagrazia tüdrukud, kes saavutasid väga häid tulemusi. Victoria Põllumäe sai 2003 A grupis pallis ja kurikas III koha ja kokkuvõttes samuti III koha. Maris Meikar saavutas 2002 A grupis hüpitsaharjutuses I koha, kokkuvõttes 7.koht. Tüdrukute treenerid on Kai Tanni ja Maarja Jaanovits.

2015. aasta viimane võistlus nii ilu- kui rühmvõimlejatele oli Slonny Cup, kus selgitati välja Eesti rühmad, kes pääsevad võistlema Miss Valentinel 2016. Mini-, laste ja noorte A-grupist 3 paremat ning juunioriklassist 4 paremat, kes saavad võimaluse esindada Eestit ka Euroopa meistrivõistlustel. Meie klubist saavutasid edasipääsu: Mini A grupp – Lepatriinud (I koht), Laste A grupp – Siidisabad noorem (I koht), Noorte A grupp – Siidisabad vanem (I koht), Juunior A grupp – Perfetto juuniorid (4.koht), Meistriklass – Perfetto (I koht).

B gruppides oli samuti häid saavutusi: Mini B – Ülenurme I koht, Noorte B – Ülenurme I koht ning Juunior B -Elevation I koht.

Lisaks rühmadele olid võistlustules ka iluvõimlejad, kelle saavutused olid järgmised: 2005 A Elis Sarapuu III koht, 2005B Maria Terep I koht, Karoli Metsma 5.koht, 2004 A Aia Adele Narits 5.koht, 2004 B Svetlana Dzepka I koht, Kristin Frey II koht, Maris Filatenko 7.koht, 2003 A 4.koht Hanna Mari Halgma, 5.koht Eliise Antonov, 7.koht Sarah Tali, 2003 B 9.koht Marija Anna Gusseva, 2002 B 8.koht Lauren Mae. Iluvõimlejate treenerid on Elsa Sinijärv ja Maarja Jaanovits.