Kalendri ja võistlusaasta 2011 algas juba jaanuaris. Meistriklassi rühm võistles Torontos Kanadas võistlusel “Koop Cup 2011” ja sai teise koha. Rühma kuulusid Krista Rohtmets, Katriin Laan, Elsa Sinijärv, Käthe-Riin Tull, Liis Piilberg, Helina Kasvandik, Elina Lõhmus, Margot Võsokov ja treenerid Katri Toomsalu ning Kristiina Noor.

29.01.2011 PGSE Cup 2011 iluvõimlemises osutus üllatuslikult edukaks. Peale kodust protokollide ülevaatamist selgus, et välja oli jäänud Karmeni üks hüpitsakava hinne. Peale protokollide parandamist saime meeldiva üllatuse osaliseks – 1998-1997 A grupis osutus üldvõitjaks Karmen Õun. Alles 1,5 aastat võimlemisega tegelenud Riinu-Liis Lajal saavutas 2001-2002 B grupis tubli II koha. Veel osalesid nendel võistlustel Augustiine Tamme (III koht) ja Grete-Lisette Gulbis, treener Evelin Juhanson.

28.01.- 30.01.2011 toimunud rahvusvahelisel rühmvõimlemise kohtunike koolitusel tegi Laura-Liisa Kruusamäe kohtuniku eksami ja nüüd on meil kaks rahvusvahelist rühmvõimlemise kohtunikku.

Miss Valentine 2011 võistlustel osales laste ja noorteklassi rühm, treenerid Liisel Perlin ja Evelin Juhanson. Kahjuks ei saanud kumbki rühm finaali, sest rühmad polnud veel valmis võistlema. 10-12 arvestuses oli lasteklassi rühm 6. (võistles 9 rühma) ja 12-14 arvestuses oli noorteklassi rühm 10. (võistles 17 rühma).

Lootuste Karika I -l etapil võistles meil juba 18 õpilast. Oma vanuseklassi, 2003 B, võitis Karmen Matsalu, Ege Sild oli 1999 B vanuseklassis teine ning Grete Lisette Gulbis 2002 B neljas.

Kevadturniir 2011, mis oli juba neljas, oli veelgi suurema osalejate arvuga – 148 iluvõimlejat ja 28 rühmvõimlemise rühma. Kokku käis päeva jooksul võistlusvaibal umbes 400 võimlejat. Ürituse võib igati kordaläinuks nimetada. Saime hakkama ühe ja ülipika päevaga. Abilised ja treenerid olid väga tublid.

ESS Kalev MV 2011 toimusid 19. märtsil. Meie 10st osalenud rühmast sai meistriklass II koha, lasteklassi rühm “Arlekiin” III koha ja miniklassi rühm “Piibelehed” IV koha. Rohkem tulemusi näed rubriigis võistlused. Võistlused purustasid rühmade rekordi – võistles kokku 66 rühma!

Lootuste Karika II –l etapil võistles meil kokku 15 õpilast. Oma vanuseklassi võitsis Riinu Liis Lajal, Karmen Matsalu.

MK I etapp Vantaas toimus 1. ja 2. aprillil. Meistriklassi rühm lõpetas 6. kohaga.

Iluvõimlemine – Eesti noorte Meistrivõistlused Keilas 9. ja 10. aprillil 2011

Tartu Meistrivõistlused ilu- ja rühmvõimlemises olid seekord meie korraldada ja toimusid kolmel päeval – 13., 16. ja 17. aprillil Turu tn. Spordihoones. Saime hakkama, kuigi esimene päev, 13. aprill (A grupi iluvõimlemine) oli täis pingeid. Kõik võistlejad oli vaprad ning ega tulemusedki tulemata jäänud. Suurim tänu abilistele – Helen Tooming, Helerin Vunk, Kadri Rohtmets, Vello Pärnpuu, Evelin Juhanson, Elsa Sinijärv ja loomulikult kõik ülejäänud treenerid.

Eesti Meistrivõistlused ilu- ja rühmvõimlemises toimusid koduses Tartus, aga seekord A Le Coq Spordimajas 23. ja 24. aprillil 2011. Meeldivaks üllatuseks oli meistriklassi Eesti Meistri tiitel. Noorteklassis saavutas rühm “Rebane ja Roos” II koha ning lasteklassi rühm “Arlekiin” 4. koha.

Hea Lapse turniir Keilas toimus kõikidele neile, kes jäid “Lootuste Karikasarja” finaalvõistluselt välja.

Lootuste Karika finaal Viljandis toimus samaaegselt rühmvõimlemise MK etapiga Vigos 13. ja 14. aprillil.

MK II etapp Vigos õnnestus samuti lõpetada 6. kohaga. Samal ajal toimunud EUSA CUP 2011 lõpetati väärika III kohaga.

Maailmameistrivõistlused rühmvõimlemises toimusid Tartus 11.-12. juuni 2011. Et luua tavapärane olukord, ööbis meie meistriklassi võistkond hotellis. Kaks päeva võistlusi kodupubliku ees olid täis pinget ja põnevust. Võistlus lõpetati kuuenda kohaga. Riikide arvestuses sai Eesti igati eduka teise koha. Meistriklassi rühmas võistlesid Katriin Laan, Krista Rohtmets, Liis Piilberg, Margot Võsokov, Helina Kasvandik, Tiina Tolmoff, Maria Filippova ja Elina Lõhmus. Rühma treenerid Katri Toomsalu ja Kristiina Noor.

Suvelaagrid juunis Valgjärvel ja augustis Otepääl läksid igati korda. Uued kavad said valmis, kõik plaanid teostati. Uus hooaeg võib alata!

Kooliaasta algus ja uute vastuvõtt toimus nagu ikka augusti viimasel nädalal Turu tn. 8 Spordihoones. Huvi võimlemise vastu on aasta aastalt kasvanud. Septembrist käivitunud treeningutele jäi regulaarselt käima 2/3 registreerunutest. Loodame, et mittetulijad leiavad meie juurde tee järgmisel sügisel…..

16. oktoobril teise poolaasta esimene võistlus – EEVL KV vahendiga rühmakavades. Võistlus toimus nagu eelmiselgi aastal kolmes grupis – I grupp iluvõimlemise rühmad, II grupp rühmvõimlemise A grupi rühmad ja III grupp rühmvõimlemise B grupi rühmad. Sel aastal meil I grupis rühmi ei olnud. II grupis sai meistriklassi rühm 1. koha. Rühma kuulusid Katriin Laan, Krista ja Kadri Rohtmets, Elsa Sinijärv, Mari-Liis Alupere, Helerin Vunk, Liis Piilberg ja Elina Lõhmus. Treenerid Katri Toomsalu ja Kristiina Noor.

12. november toimus Tallinnas Eesti KV iluvõimlemises. Kuna sellel võistlusel võistlevad ainult A grupi iluvõimlejad, siis meilt sai võistlustel osaleda ainult Karmen Õun juunioride vanuseklassis. Karmen sai tubli 18. koha.

20. novembril korraldasime Gymnafest Lõuna-Eesti eelvooru Tartus. Kuna kõik teadsid, mida tegema peavd, sujus üritus viperusteta. Lõppvooru said meilt kavad nimedega “Kollilugu” (Päevalilled), “Zaia” (Perfetto), “Tango” (meistriklass) ja “Lindude Karneval” (koondrühm).

3. detsembril toimunud Gymnafest 2011 lõppvoorus tulid kõik edasipääsenud rühmad laureaatideks. Tublid treenerid ja võimlejad!

Tartu parimaks võistkonnaks sai teist aastat järjest meie meistriklassi võistkond!

19. detsembril toimus meie Aastalõpupidu 2011 teater Vanemuine suures majas. Rõõmu jätkus kõigile – nii esinejatele kui ka pealtvaatajatele. Seekordseteks külalisesinejateks olid Gerli Padar, Revaalia Tantsukooli Tartu filiaali õpilased, profitantsijad Martin Parmas ja Kaisa Oja, TÜ ASK rühm treener Elina Lõhmuse juhendamisel ning Spordiklubi Airi võimlejad treener Tatjana Joosepi juhendamisel. Nagu ikka on kõik meie külalised VK Rütmikaga tihedalt seotud. Sellest tulenevalt ka külalisesinejate valik….